Leading Authorized Wholesale Dealer of 409m stainless steel matt pvc coil, 409m stainless steel no.8 pvc coil, 409 stainless steel moorock coil, 304l stainless steel matt pvc coil, 304 stainless steel angle and 304l stainless steel angle from Mumbai.
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 409M |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Polished |
| Type | 2B |
| Color | Silver |
| Form | Coil |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 409 |
| Thickness | 2 mm |
| Standard | ASTM A706 |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 409 |
| Thickness | 2 mm |
| Standard | ASTM A706 |
| Finish | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Coil |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Thickness | 2 mm |
| Standard | ASTM A706 |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Type | ORIGINAL |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 304L |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Chemical Refinery |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | STD ANGLE |
| Size | STD |
| Type | ORIGINAL |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 300 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 316L |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | angle |
| Size | std |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 301 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Chemical Refinery |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 304H |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 300 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 316LN |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Chemical Refinery |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 300 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 316TI |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 115 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 115 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 115 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 316 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | 50 X 50 X 5MM |
| Type | ANGLE |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
| Color | SILVER |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | STD |
| Type | ANGLE |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
| Color | SILVER |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 200 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 316 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | angle |
| Size | STD |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 115 / KG Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Length | 6 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | ANGLE |
| Size | 8X4 |
| Design | Standard |
| Brand | Jindal |
Minimum order quantity: 100 KG
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | SS 410L |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Matte Finish |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
Rajesh Jain (Director)
Salem Stainless Steel Suppliers Private Limited
4th Floor, 402, 3rd Panjrapole Lane, C.P.Tank, Greater Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India