We are a leading Authorized Wholesale Dealer of 409m stainless steel moonrock sheet, 316 stainless steel moonrock sheet, 202 stainless steel moonrock sheets, 316ti stainless steel moonrock sheet, 304 stainless steel moonrock sheets and 430 stainless steel moonrock sheets from Mumbai, India.
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Length | 1500 mm |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Thickness | 2 mm |
| Standard | ASTM A706 |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Mirror Finish |
| Technique | Hot Rolled |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Process | Cold Rolled Coils |
| Type | Moonrock |
| Color | Grey |
| Form | Coil |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 430 |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Unpolished |
| Type | Moonrock |
| Form | Coil |
| Color | Grey |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 310 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Mirror Finish |
| Technique | Hot Rolled |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Kg
Rajesh Jain (Director)
Salem Stainless Steel Suppliers Private Limited
4th Floor, 402, 3rd Panjrapole Lane, C.P.Tank, Greater Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India