Pioneers in the industry, we offer 321 stainless steel matt pvc coil, 202 stainless steel matt pvc coil, 409 stainless steel matt pvc coil and 309s stainless steel matt pvc coil from India.
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 2321 |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Unpolished, Polished |
| Type | 2B |
| Color | Silver |
| Form | Coil |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Unpolished |
| Hardness | 96 HRB |
| Tensile Strength | 515 MPa |
| Yield Strength | 275 MPa |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 409 |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Unpolished, Polished |
| Type | 2B |
| Color | Silver |
| Form | Coil |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 309 |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Polished |
| Tensile Strength | 515 MPa |
| Yield Strength | 205 MPa |
| Hardness | 95 HRB |
Minimum order quantity: 100 Kg
Rajesh Jain (Director)
Salem Stainless Steel Suppliers Private Limited
4th Floor, 402, 3rd Panjrapole Lane, C.P.Tank, Greater Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India